• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Інформація про заклад

На сьогоднішній день школа налічує 142 учня та 19 педагогів, які згуртовано працюють, створюють красу, затишок, беруть участь у громадському житті. Учні та вчителі – активні учасники багатьох районних, обласних та Всеукраїнських акцій, експедицій, мають досвід з краєзнавчої роботи, організації дозвілля. Славиться школа своїми юними артистами та спортсменами.

Кожен директор та його педагогічний колектив мріють, щоб їх школа виокремлювалася з-поміж інших, викликала бажання влаштуватися на роботу або навчатися саме в ній. Отже, формування іміджу школи є першим кроком для побудови хорошої школи. Формування іміджу – це процес, під час якого створюється певний спланований образ на основі наявних ресурсів.

Педагогічний, учнівський та батьківський колективи в 2007 році визначилися з базовою ідеєю нашого освітнього закладу, яку можна назвати місією, концепцією чи родзинкою. Ми називаємо її Концепцією розвитку Школи краси, добра і справедливості/

Мета Школи краси, добра і справедливості: створити умови для розвитку відповідальної особистості, здатної цінувати і створювати красу; самостійно, незалежно будувати свою долю, відносини зі світом, реалізовувати життєве призначення через особистий вибір; навчити дітей жити у світі, який постійно змінюється, спонукати їх самих виступати в ролі «носіїв позитивних змін».

Кожна дитина – «веселка». У процесі навчальної діяльності вона набуває життєво важливі компетенції. Чи можна сказати, що один колір веселки важливіший за інший? Ні. Те ж саме стосується й компетентностей учня.

У 2009-2010 навчальному році педагогічний колектив школи обрав для роботи науково-методичну проблему: «Формування успішної компетентної особистості через упровадження педагогічних інновацій у практику роботи школи». Умовами формування компетентної особистості кожного учня є самостійно набуті знання, які перевіряються власним досвідом та застосовуються на практиці.

Місія перша Школи краси, добра і справедливості: дитина перетворюється на «веселку», коли буде освітлена любов’ю, ласкою, турботою та вимогливістю дорослих.

Реалізація місії: на прапорі Школи краси, добра і справедливості сім кольорів веселки. Будь-який дитячий колектив – це теж «веселка», де кожен учень відіграє роль певного кольору, який залежить від особливостей характеру, самопочуття,

настрою. Ці категорії не є постійними, тому й «колір» може змінюватися. Чи можливо з веселки вилучити певний колір? Ні. Так само в дитячому колективі кожна дитина важлива.

Місія друга Школи краси, добра і справедливості: кожна дитина повинна бути освітлена увагою, турботою, взаємодопомогою, взаєморозумінням, взаємопідтримкою своїх друзів.

Реалізація місії: в школі ось уже років функціонує дитячий Парламент, на чолі якого стоїть Президент (його обирають самі ж учні) та його комісії (інформації, спорту, дозвілля, навчання). Кожна комісія виконує свої функції. Шкільні лідери щороку беруть участь у районному конкурсі «Лідер року». Упродовж 21 року в школі проводиться День самоврядування, коли діти повністю беруть на себе обов’язки педагогів. Члени учнівського Парламенту беруть активну участь у житті школи: є ініціаторами та організаторами, а потім і учасниками всіх шкільних заходів. І до їхньої думки досить уважно відносяться вчителі, допомагають їм.

Кожний учитель – теж «веселка», кольором якої є моральність, інтелект, майстерність, фізична досконалість, професіоналізм, здатність творити, адаптуватися, генерувати ідеї, бути динамічним та оптимістичним.

Місія третя Школи краси, добра і справедливості: творчий пошук та самоосвіта.

Реалізація місії: «Учитель живе доти, доки вчиться, як тільки він перестає вчитися, у ньому вмирає вчитель», - писав К.Ушинський. Багато уваги приділяють вчителі школи самоосвіті, самовдосконаленню, підвищенню свого професіоналізму. Всі педагоги залучені до роботи шкільних, міжшкільних (у межах Володимирівського освітнього округу) та районних методичних об’єднань:

ШМО вчителів початкових класів (керівник Бабенко О.В.);

ШМО вчителів-словесників (керівник Кращенко Н.М.);

ШМО класних керівників (керівник Щурик О.О.);

МШМО вчителів фізико-математичного циклу (керівник Лісайчук Н.О.);

МШМО вчителів суспільного циклу (керівник Дудник Н.В.);

МШМО вчителів природничого циклу (керівник Хомич Л.М.);

МШМО вчителів художньо-естетичного циклу (керівник Іщенко І.В.);

МШМО вчителів фізичної культури та ОЗВ (керівник Тімурджі А.Г.).

Щороку класні керівники стають переможцями та лауреатами районного конкурсу «Класний керівник року»:

· Кращенко Н.М., переможець 2004 року;

· Ляхович Л.В., лауреат 2005 року;

· Дарчук В.В., лауреат 2006 року;

· Щурик О.О., лауреат 2007 року;

· Коваленкова С.М., лауреат 2008 року

· Рейх Л.М., лауреат 2009 року;

· Осадченко Н.М., лауреат 2010 року.

Галіба О.А. – лауреат районного конкурсу «Учитель року» в номінації «інформатика» - 2008 рік, в номінації «українська мова і література» - 2011 рік.

Раз на п’ять років кожен учитель проходить курсову перепідготовку при Кіровоградському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти імені В.О.Сухомлинського. Крім того, майже кожен вчитель школи залучений до участі в роботі різних методичних структур району:

Зієров М.І. – слухач майстер-класу вчителів зарубіжної літератури;

Рейх Л.М. – слухач майстер-класу вчителів початкових класів;

Кращенко Н.М. – член творчої групи вчителів української мови та літератури;

Бабенко О.В. – слухач школи педмайстерності вчителів початкових класів;

Ляхович Л.В. - слухач школи педмайстерності вчителів початкових класів;

Осадченко Н.М. - слухач школи педмайстерності вчителів географії;

Щурик О.О. - слухач школи педмайстерності вчителів української мови та літератури;

Марченко А.В. - слухач школи педмайстерності вчителів англійської мови.

Розділити кольори веселки неможливо, тому неможливо розділити роботу вчителів на «мою» і «не мою», бо всі роблять одну спільну справу.

Місія четверта Школи краси, добра і справедливості: нові педагогічні ідеї, знахідки, освітні технології, передовий педагогічний досвід, що, наче сонячні промені, освітлюють та надихають на творчість.

Реалізація місії: В.О.Сухомлинський писав, що творчий колектив неможливий без того, щоб «учителів початкових класів і вчителів середніх і старших класів об’єднували єдині педагогічні переконання, щоб була індивідуальна творчість, яка б текла невичерпними джерелами в єдиний потік колективної майстерності, колективного досвіду, колективної турботи про знання учнів». Тому й працює наш педагогічний колектив над реалізацією єдиної науково-методичної проблеми, розпочав впровадження інновацій у практику своєї роботи:

вчителі початкових класів Бабенко О.В., Рейх Л.М., Шеремет Н.П., фізики та природознавства Коваленкова С.М., географії Осадченко Н.М. широко використовують інформаційно-комунікаційні технології на своїх уроках;

педагогічний колектив школи здійснює свою діяльність відповідно до програми впровадження профільного навчання, зокрема, викладання інформатики проводиться з 5 по 11 клас, запроваджено викладання креслення у 8-9 класах.

Щороку на базі школи проводяться районні семінари-практикуми для педагогів різних категорій:

педагогів-організаторів – 2005 рік;

начальників штабів ЦО – 2006 рік;

вчителів етики – 2007 рік;

шкільних бібліотекарів – 2007 рік;

директорів шкіл – 2008 рік;

вчителів інформатики – 2009 рік;

вчителів зарубіжної літератури – 2010 рік;

вчителів початкових класів – 2010 рік;

вчителів фізики – 2011;

вчителів української мови та літератури – 2011 рік.

Шкільне життя – це та ж сама «веселка». Воно завжди різне і кожної миті відбувається щось нове, щороку одні діти приходять до школи, а інші – виходять у широкий світ. Чи можемо ми провести чіткі межі між кольорами веселки? Ні, вони плавно переходять з одного в інший. Так і навчання в школі плавно переходить від однієї сходинки до іншої: родина – дитячий садок – школа – ВНЗ. Саме так дитина почуває себе комфортно й упевнено, її не переслідують страхи і стреси.

Місія п’ята Школи краси, добра і справедливості: наступність та збереження кращих традицій школи.

Реалізація місії: за 32 роки існування в школі вже «прижилися» певні традиції. Якщо в школі проводиться якийсь захід або відзначається свято, сюди сходиться більшість мешканців села (адже в селі відсутній Будинок культури і саме школа є осередком культури для села). Справді традиційними вже стали: Свято Першого Дзвінка, Свято осінньої краси, Андрієві вечорниці, Новий рік, День Захисника Вітчизни, Міжнародний жіночий день, Свято Останнього Дзвінка, Випускний Бал, а також День Здоров’я (який традиційно проводиться у Ганнівському лісі на території табору імені О.Матросова), День Цивільної оборони.

А чи може веселка існувати окремо від неба?. Ні. Як і школа не може існувати сама по собі. Адже більшість з мешканців громади – сьогоднішні або колишні учні школи. Багато прикладів з реального життя свідчать про зворотній зв’язок: як тільки в селі зникає школа – село теж поступово зникає.

Місія шоста Школи краси, добра і справедливості: плідна взаємодія школи та сільської громади у вирішенні питань навчання та виховання.

Реалізація місії: школа тісно співпрацює з батьками, оскільки майже всі вони навчались в нашій школі, і скільки б дітей не народилося в родині – всі вони навчаються в одній школі, в одних і тих же вчителів. Ми надаємо посильну допомогу дитячому оздоровчому табору імені О.Матросова, який знаходиться на території сільської ради – за це адміністрація табору не відмовляє у наданні території для проведення спортивних та туристичних заходів. Взаємодіє школа і з Ганнівською сільською радою, яка забезпечує підвезення учнів, котрі проживають на значній відстані від школи. Ніколи не відмовляє у допомозі та вирішенні різних питань ТОВ «Агрофірма «П’ятихатська».

Життя – це постійна напружена діяльність, а в сучасному суспільстві це ще й постійне учіння, немає учіння – немає життя.

Тож школа повинна стати головним осередком виховання суспільства, бо це чи не єдиний суспільний осередок, через який проходять практично всі покоління, усе суспільство. Школа – це не підготовка до життя, а саме життя.

У цьому розділі ви можете знайти інформацію про історію виникнення закладу, дані про адміністрацію та години прийому, а також інформацію про наших вчителів.

Для перегляду історії закладу, перейдіть до розділу сайту "Історія".

Для перегляду інформації про адміністративний склад, перейдіть до розділу сайту "Адміністрація".

Для перегляду інформації про вчителів, перейдіть до розділу сайту "Педагогічний колектив".

Кiлькiсть переглядiв: 82

Коментарi